Zielona Góra słynie nie tylko z pobliskiego szlaku malowniczych winnic. To również interesujące miejsce do zwiedzania, a także liczne restauracje. Zielona Góra ma zaplecze gastronomiczne dostosowane niemal do każdego podniebienia. Nasz ranking pomoże Ci wybrać miejsce, które maksymalnie zaspokoi Twoje kulinarne gusta.

Tadż Mahal

Dla smakoszy kuchni indyjskiej, miejscem, które powinni odwiedzić jest restauracja indyjska w Zielonej Górze – Tadż Mahal. Kucharze wyspecjalizowani w przyprawianiu potraw, które mają maksymalnie przypominać te serwowane w tamtejszej kulturze, zadbają o najbardziej wysublimowane kulinarne gusta. Ta restauracja indyjska w Zielonej Górze wyglądem przypomina pałac sułtana, wraz z jego kolorystyką. Wnętrze to bogato zdobione meble wraz z ozdobami rodem z Indii. Miejscem będzie zachwycony każdy, kto poszukuje klimatu Indii w Zielonej Górze. Restauracja jest ceniona również przez lokalnych mieszkańców.

zielona góra

Il Vicolo

Chcąc zjeść smaczny, dwudaniowy lunch, udaj się do Restauracji Il Vicolo. To kompleksowy lokal, gdzie oprócz oferty gastronomicznej, właściciele wynajmują również sale szkoleniowe. Atrakcją tego miejsca są degustacje połączone z pokazami somelierskimi – w końcu Zielona Góra to przede wszystkim piękne winiarnie. Jeśli zasmakujesz potraw podawanych w tym miejscu, z pewnością wrócisz po raz kolejny. W menu znajdziesz makarony, sałatki, risotto oraz wiele innych przysmaków, nie tylko z Zielonej Góry. Restauracja ma również menu przygotowane specjalnie dla dzieci.

Palmiarnia

Największa restauracja w Zielonej Górze mieści się na ulicy Wrocławskiej.  Oprócz smakowitych dań znajdziesz tu również lokalne wina. Jeśli chcesz, możesz przyjść spokojnie popracować przy jednym ze stolików w kawiarnianej części. Lokal umożliwia również prowadzenie spotkań biznesowych. Z kolei menu restauracyjne to Dania w bardzo atrakcyjnych cenach. Znajdziesz tu Befsztyki, Gofry szpinakowe, a także deski serów i wędlin oraz wiele innych dań, łącznie z lokalnymi specjałami.

Zbójnicka Grota

Góry w Zielonej Górze? Czemu nie! Restauracja Zbójnicka Grota to miejsce o wystroju typowej, góralskiej chaty. Zjesz tam dania z jagnięciny, ryb, a także surówki, sałatki, zupy oraz wiele innych. Menu zmienia się w zależności od pory roku, dzięki czemu w okresie Świąt Bożego Narodzenia możesz skosztować barszczu z uszkami lub pasztecików. Warto się tu wybrać również ze względu na serwowanie gościom dużych porcji.

Bachus

Restauracja i winiarnia w jednym? W Bachusie takie połączenie jest jak najbardziej możliwe. Dania tradycyjnej kuchni polskiej z nowoczesnymi akcentami, zdobywają sobie coraz większą rzeszę zwolenników. Poza tym warto tu zajrzeć do restauracji w Zielonej Górze właśnie ze względu na bogatą ofertę win. Będziesz mieć okazję degustować lokalnych specjałów, jak również win z zagranicy. Kuchnia jest pełna zapachów, smaków i pasji, a wnętrza sprawiają, że chce się w nich pozostać znacznie dłużej niż tylko zjedzenie pożywnego posiłku.

zielona góra