Miasto Warszawa poważnie zniszczone podczas II wojny światowej po wielu latach komunizmu przeistoczyła się w centrum historyczne i kulturalne. Liczne zabytki przypominają turystom o zawiłej przeszłości tego miasta. Dlatego podczas free walking tour Warszawa warto zobaczyć kościoły w stylu gotyckim, pomniki przypominające o czasach sowieckich oraz neoklasycystyczne budynki, które nadają miastu solidnego charakteru. Gdy chcesz poznać stolicę Polski, to najlepiej jest to zrobić podczas free walking tour Warszawa.

Gdzie wybrać się podczas walking tour Warszawa?

Warszawa jest jednym z ulubionych miast do zwiedzania. Wśród innych stolic wyróżnia się ceną (mimo dużej inflacji nadal jest tanio) i ilością zabytków. Można w niej zobaczyć również światowej klasy atrakcje takie jak muzea, czy liczne wystawy. Stare Miasto wpisane jest Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się w nim Zamek Królewski, archikatedra św. Jana, Pomnik Powstania Warszawskiego oraz Rynek Główny. Podczas tour Warszawa, np. https://freewalkingtour.com/pl/warszawa/ dowiesz się zarówno o historii, jak i tragediach, które dotknęły miasto. Będąc w Starym Mieście, koniecznie wejdź po 150 schodach na taras św. Anny i podziwiaj piękny krajobraz.

Free tour Warszawa Stare miasto

Podczas free tour Warszawa dowiesz się m.in. o odbudowie Starego Miasta Warszawa oraz o niesamowitej historii tej dzielnicy, która była miejscem wielu niezwykłych wydarzeń m.in. uchwalenia konstytucji w 1791 roku czy narodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Piętno na historii Warszawy odbił nazizm i komunizm.

Tour Warszawa po żydowskiej części miasta

Przed II wojną światową w Warszawie mieszkało bardzo wiele osób żydowskiego pochodzenia. Niestety holokaust odcisnął swoje piętno również na Warszawie. Świat dowiedział się o walecznych Polakach, dzięki takim filmom jak: „Lista Schindlera”, czy „Odważne serce Ireny Sendlerowej”. W dzielnicy żydowskiej przeszłość miesza się z teraźniejszością, o czym możesz sam się przekonać podczas free tour Warszawa.