Czarnogóra to jedno z państw w Europie, które istnieje właściwie od 2006 roku. Leży nad Morzem Adriatyckim i graniczy z Chorwacją. Jest to przepiękne ukształtowanie terenu, dlatego miejsce to przyciąga turystów z różnych stron świata. Kiedy warto wybrać się do Czarnogóry? 

Czarnogóra – plaże na tle gór

Czarnogóra jest przede wszystkim dla tych turystów, którzy lubią górskie tereny i plaże. To miejsce łączy wszystkie te atrakcje. Piękne słoneczne plaże z widokiem na góry zachęcają do leniwego spędzania czasu nad wodą. I przede wszystkim motywują do przybywania do Czarnogóry. Co prawda drogi tam nie są w najlepszym stanie, ale mimo to turyści chętnie docierają do celu własnymi autami. Oczywiście samochód to niejedyny środek transportu, którym można dostać się do Czarnogóry. Warto rozważyć podróż samolotem. A na miejscu można bez problemu poruszać się komunikacją miejską, która jest nie tylko tania, ale również bezpieczna. Poza tym należy podkreślić, że do Czarnogóry Polacy mogą jechać z dowodem osobistym. Nie muszą mieć paszportu, ani też wizy. 

Najlepszy czas na urlop w Czarnogórze 

Decydując się na urlop w Czarnogórze, warto zaplanować go na wiosnę, a konkretnie od maja do czerwca. Wówczas panują tam najlepsze temperatury, umożliwiające komfortowe i nieuciążliwe zwiedzanie. Latem jest naprawdę gorąco, więc pozostaje już wtedy tylko wylegiwać się na plaży. Na zwiedzanie jest po prostu za gorąco. 

Nad podróżą do Czarnogóry warto zastanowić się ze względu na jej fantastyczną lokalizację, a także na bliskość Chorwacji. To jedne z najpiękniejszych miejsc w Europie, które przyciągają do siebie wielu turystów. Turystów spragnionych przepięknych widoków i słońca. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zgromadzić euro i zaplanować urlop. Najlepiej kilku albo nawet kilkunastodniowy. Im dłużej, tym lepiej, bo na pewno nikt nie będzie się nudził. Możliwość uprawiania sportów wodnych i chodzenia po szlakach górskich powinna stanowić wystarczającą motywację do podróży w ten region Europy.