Sopot słynie nie tylko z wyjątkowo pięknego molo, ale również z wielu zabytków oraz pięknego rynku i centrum. To malownicze miejsce rokrocznie przyciąga turystów z całej Polski (i nie tylko) chcących odpocząć w tym nadmorskim kurorcie. Jak się okazuje, sopockie restauracje również są wyjątkowe pod każdym względem i z pewnością warto je odwiedzić.

Sopot

Śliwka w Kompot

Przy sopockim deptaku znajdziesz restaurację Śliwka w Kompot. Niezależnie od tego, czy przyszedłeś tu na małą przekąskę, czy raczej na obiad- w obu tych przypadkach będziesz zadowolony. Pizze, burgery oraz dania z dziczyzny to sztandarowe potrawy tego miejsca. Co ciekawe, wieczorami możesz tu również potańczyć, co stanowi dodatkowy atut tego miejsca. Warto również zwrócić uwagę na bogatą ofertę serwowanych tu drinków i koktajli.

SheroKa

Restauracje azjatyckie cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju, zapewne ze względu na serwowane tam dobrze przyprawione, a zarazem w większości lekkostrawne dania. Kolejnym przykładem restauracji w Sopocie, która radzi sobie bardzo dobrze, a jednocześnie nie serwuje typowo nadmorskiej kuchni, jest restauracja Sheroka. Znajdziesz tam wyśmienitą chińszczyznę. Wszystko świeże, doskonale przyprawione i naprawdę smaczne.

Sopot

Delmonico Cut Steakhouse

Miłośnicy steków koniecznie muszą zajrzeć do Delmonico Cut Steakhouse. Każdy miłośnik dań mięsnych znajdzie tu coś dla siebie. W karcie są pyszne, a przy tym pochodzą z ekologicznej hodowli. Wołowina Kobe pochodzi z Kaszubskich farm. Dzięki temu właściciele restauracji mają możliwość kontrolowania jakości mięsa. Każdy, kto miał okazję jeść w tym miejscu podkreśla również luźny klimat lokalu, a zarazem wyjątkową wykwintność dań, których po prostu nie da się określić inaczej.

Sopot

Restauracja Sopot to wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie miasta. Serwowane tam sałatki to idealna alternatywa do bardziej tradycyjnych dań dla wegetarian. Poza tym świeżo wyciskane koktajle i radosny wystrój miejsca sprawiają, że chce się tam wracać. Warto wspomnieć o propagowanej przez lokal ideologii slow food, która wyraża się w korzystaniu z sezonowych owoców i warzyw do komponowania potraw. Okazuje się to być idealnym pomysłem, ponieważ restauracja staje się coraz bardziej popularna, właśnie ze względu na swoje zrównoważone podejście do wykorzystywania składników.

Fish and Wine

Wybierając miejsce, gdzie możesz zjeść smaczne, a zarazem wykwintne dania z owoców morza, jest restauracja Fish and Wine. Jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy tu nie tylko dania typowo nadmorskie okraszone winem, ale również bogatą kartę alkoholi, które będą idealnym dopełnieniem kolacji. Warto również zwrócić uwagę na to miejsce ze względu na serce, jakie wkładane jest w dekorowanie i podawanie każdego z dań w wyjątkowy sposób. To jedna z restauracji w Sopocie, gdzie koniecznie musisz zajrzeć, by poczuć klimat miasta.