Rybnik kojarzy się wielu osobom z kopalniami i surowym klimatem śląskich miasteczek. Tymczasem okazuje się, że zaplecze gastronomiczne tego miejsca oferuje dania z różnych stron świata, zupełnie oddalone od smutnego, szaro-burego klimatu. Znajdziesz tam wykwintne, jak również te o nieco luźniejszym klimacie restauracje. Rybnik pod tym względem potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Rybnik

Europa

Restauracja Europa w Rybniku to miejsce, które wyróżnia się interesującym połączeniem nowoczesności z elegancją. Znajdujący się na zewnątrz plac zabaw, to przyjazne miejsce dla osób z małymi dziećmi. Również kilka sal bankietowych cieszy się tu sporym wzięciem. Menu to połączenie kuchni kilku narodów – dania mają wyjątkowe smaki, które zachwycają każdego, kto choć raz odwiedzi to miejsce. Zdaniem klientów, szczególnie godny polecenia jest tutejszy krem z cebuli.

Santorini

Śląskie restauracje kojarzą się z ciężkimi, ale pożywnymi daniami. Jeśli chcesz spróbować czegoś zupełnie innego, udaj się do greckiej restauracji. Rybnik na swojej mapie gastronomicznej ma miejsce, gdzie skosztujesz greckich przysmaków. W Santorini znajdziesz potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Wnętrze lokalu wprowadzi Cię w klimat wysp swoją kolorystyką oraz kształtem mebli, do złudzenia przypominających te, które zobaczysz na tamtejszych pocztówkach. Smaczny posiłek zjedzą tutaj całe rodziny. Lokal oferuje również dania na wynos.

Rybnik

Kassandra S.C.

Wybierając restaurację Kassandra, zjesz prawdziwie góralski posiłek, w prawdziwie góralskim klimacie. Co ciekawe, w karcie dań znajdziesz również potrawy bezglutenowe. Każda z potraw przyrządzana jest z zachowaniem tradycyjnej receptury, bez konieczności stosowania jakichkolwiek polepszaczy. Uprzejma obsługa, smaczne dania oraz możliwość jedzenia na świeżym powietrzu, w pięknie urządzonym ogródku, czynią z miejsca jedną z restauracji w Rybniku, która nie tylko jest szeroko polecana, ale również często odwiedzana.

Pokusa

Jeśli nie jesteś smakoszem zbyt egzotycznych potraw i wolisz kuchnię polską, dobrym miejscem na zjedzenie smacznego obiadu będzie dla Ciebie restauracja Pokusa. Nowocześnie urządzone wnętrze podtrzymuje miejski klimat całości. Lokal położony ok. 500 m od rynku głównego jest klimatyzowany, więc nie musisz się obawiać o to, że podczas upalnych dni będzie Ci tutaj za gorąco. Karta dań to śląskie potrawy, jak również inne tradycyjne dania kuchni polskiej, w nieco odmienionym wydaniu.

Clasica

Dla miłośników dań mięsnych i rybnych, dobrym pomysłem będzie udanie się do restauracji Clasica, w pobliżu centrum Rybnika. Restauracja ma również w swojej ofercie smaczną pizzę. W elegancko urządzonym, jasnym wnętrzu, skosztujesz też dań mięsnych oraz będziesz miał okazję spróbować lokalnych specjałów. To zróżnicowanie sprawia, że do restauracji chętnie zaglądają mieszkańcy Rybnika, jak również turyści. To idealny przykład na to, że nie zawsze wyszukane i mało znane, znaczy lepsze. Z pewnością warto tu zajrzeć zarówno na smaczne zupy, jak i wcześniej wspomnianą pizzę.