Lublin to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Chętnie odwiedzane przez turystów, wciąż modyfikuje dla nich swoją ofertę nie tylko hotelową, ale również gastronomiczną. Mieszkańcy z pewnością mają swoje ulubione miejsca do spożywania posiłków. Postaramy się przedstawić Ci w naszym rankingu lubelskie restauracje, które skradły nasze serca i podniebienia.

Lublin

Magia

Restauracja Magia w Lublinie to miejsce zlokalizowane na tutejszej starówce, podobno jednej z najpiękniejszych w Europie. W tym miejscu znajdziesz wyszukane dania, jak również te wykonane według tradycyjnych przepisów. Menu wzbogacane jest o nowe potrawy kilka razy w roku, więc z pewnością przybywając tu kilka razy, za każdym z nich odkryjesz nowy smakołyk dla siebie. W tym samym miejscu możesz również wynająć apartament, więc to wymarzone miejsce dla podróżnych.

Ser-o-Mania

To punkt na mapie Lublina odwiedzony przez Magdę Gessler wraz z ekipą Kuchennych Rewolucji. Od tamtej pory każdy wie, gdzie znajduje się restauracja Seromania. Lublin może pochwalić się kolejnym miejscem, gdzie można smacznie i niedrogo zjeść. Przyjdziesz tu na pizzę i deskę serów. Co prawda rewolucje podobno nie poszły po myśli prowadzącej, jednak miejsce cieszy się i tak sporą popularnością.

Stół i wół

Chcąc zjeść smacznego burgera, warto udać się do restauracji Stół i Wół. Ceny są tam bardzo przystępne, obsługa szybka, a dania naprawdę bardzo dobrze przygotowane. Dania z mięsa wołowego przypadły do gustu Lublinianom. Mięso przygotowywane jest na grillu opalanym węglem drzewnym.  Podawane do potraw radlery, koktajle i lemoniady, są dodatkowym powodem, dla którego warto odwiedzić to miejsce. Niezobowiązujący wystrój powoduje, że możesz tu przyjść i po prostu się zrelaksować.

Zielony talerzyk

Zlokalizowana na starówce restauracja w Lublinie Zielony talerzyk to nie tylko miejsce, gdzie smacznie zjesz na miejscu. Lokal oferuje również smaczny i zdrowy catering. Kuchnia ma tu raczej charakter sezonowy, a składniki dań pochodzą od lokalnych dostawców. Chcąc poznać smaki i zapachy Lubelszczyzny, okraszone nutą niskokaloryczności i typowo zdrowej kuchni, musisz odwiedzić to miejsce. Zdaniem mieszkańców to najlepsze jedzenie na wynos w Lublinie. Warto również wspomnieć o charakterystycznym, jasnym wystroju miejsca, który sprawia, że zdecydowanie nie chce się stamtąd wychodzić.

Kardamon

Dla wybierających się do centrum Lublina, restauracja Kardamon zaoferuje smaczne dania, ale również wyjątkowy klimat miejsca, które swoją przytulnością i ciepłem zachwyci każdego odwiedzającego. To również miejsce, gdzie wypijesz smaczną kawę, zjesz ciasto i spokojnie porozmawiasz lub przysiądziesz z książką. Klimat miejsca zdecydowanie sprzyja wyciszeniu i odpoczynkowi. Możesz tu również skosztować smacznych win, jak również zamówić catering. Sam przyznasz, że warto odwiedzać i znać tak uniwersalne miejsca.