Wybierając się do Gliwic, z pewnością masz zamiar zwiedzać tamtejsze kopalnie oraz ogólnie poznawać historię tego interesującego miejsca. Jeśli zechcesz skosztować specjałów tamtejszej (i nie tylko) kuchni, przygotowaliśmy dla Ciebie ranking restauracji. Gliwice od tej pory będą Ci się kojarzyły również ze smacznym jedzeniem.

PKP – Pyszne Kurczę Pyszne

Jeśli w dzieciństwie lubiłeś bawić się kolejką, miłym powrotem do dzieciństwa będzie dla Ciebie możliwość zjedzenia obiadu w restauracji PKP. To jeden z najciekawszych lokali w Gliwicach. Restauracja ma bogate menu, a w nim między innymi dania z dziczyzny oraz zupy w bardzo atrakcyjnych cenach. Część dań nawiązuje swoimi nazwami do pociągów i kolejarstwa, co wprowadza dodatkowo humorystyczny akcent do całości. Naszym zdaniem to jedno z najbardziej godnych polecenia miejsc na mapie miasta. Restauracja PKP w Gliwicach samą nazwą i wystrojem spowoduje, że zechcesz tam wrócić — z pewnością nie raz.

Gliwice

Orient Express

Stęsknieni za daniami kuchni wschodniej będą zadowoleni z wizyty w restauracji Orient Express. Jak się okazuje, gliwickie restauracje to nie tylko tradycyjne dania kuchni śląskiej, ale również tak oryginalne miejsca, jak to, gdzie skosztujesz potraw kuchni chińskiej wraz z jej oryginalnymi przyprawami oraz spokojnym klimatem miejsca, w którym spożyjesz posiłek. Restaurację polecają zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści, którzy odwiedzili to nieco oddalone od centrum miejsce.

Sapori Divini

Jeśli poszukujesz miejsca, gdzie mógłbyś skosztować pysznej, włoskiej pizzy, najlepiej z pieca opalanego drewnem. Restauracja w Gliwicach Sapori Divini to nie tylko ten najpopularniejszy włoski smakołyk, ale również pyszne desery i sałatki dla tych, którzy chcą tu spożyć pełen obiad. Co ciekawe, 90% składników pizzy podawanej w tym miejscu, rzeczywiście pochodzi z Włoch. To doskonałe miejsce do odpoczynku po porannym zwiedzaniu miasta i regenerację sił na kolejne atrakcje.

Gliwice

SzAMMa

W naszym zestawieniu pięciu najlepszych lokali gastronomicznych w Gliwicach nie mogło zabraknąć miejsca, które serwuje tradycyjne, śląskie potrawy. Dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi jest to, że w restauracji można zamówić porcje dla maluchów. Ceny dań nie są zbyt wygórowane, a bogata karta dań sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla spragnionych czegoś innego niż tradycyjne specjały z południa Polski, kucharze przygotują również smaczną pizzę.

Pod wiązem

Restauracja oferująca dania kuchni śląskiej w nowszym wydaniu to zdecydowanie coś dla osób, które lubią eksperymentować w kuchni. Restaurację w Gliwicach Pod Wiązem warto również odwiedzić ze względu na pyszne ciasta oraz bardzo elegancki, a zarazem domowy wystrój. Lokal oferuje również catering z dojazdem do klienta. W tym miejscu można również organizować bankiety i wesela. Latem nie musisz jeść w budynku – możesz skorzystać z możliwości zjedzenia na zewnątrz, w pięknym, zielonym ogrodzie.