Trójmiasto jest wyjątkowo dobrym miejscem na odpoczynek, również, jeśli planujesz podróż z całą rodziną. Warto zatrzymać się w Gdyni. Restauracje, zabytki oraz bliskość morza to recepta na udany urlop. Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem dotyczącym najlepszych restauracji.

Gdynia

Panorama

W rankingu najlepszych restauracji w Gdyni nie mogło zabraknąć popularnej Panoramy. To miejsce, skąd nie tylko możesz podziwiać zachwycające widoki, ale również w miłym towarzystwie zjeść smaczny posiłek. Niewygórowane ceny oraz dodatkowe atrakcje w postaci widoków na morze i plażę powodują, że jest to jeden z najchętniej odwiedzanych lokali gastronomicznych w mieście. W karcie dań znajdziesz potrawy wegetariańskie, a dla smakoszy -piwo Kraftowe, które cieszy się tam całkiem sporą popularnością. Wiele osób wskazuje jako najlepsze miejsce na lunch lub kolację restaurację Panorama. Gdyński lokal słynie również z doskonałej jakości likierów i wermutów.

Sztuczka

Jeśli poszukujesz restauracji w Gdyni, w której skosztujesz smakowitych dań z ryb, restauracja Sztuczka z pewnością trafi w Twoje gusta. Podawane tam owoce morza i wcześniej wspomniane ryby, słyną z wykwintności. Wystrój lokalu pozwala poczuć się naprawdę zrelaksowanym, a uprzejma obsługa dodatkowo wzmaga uczucie zadowolenia klientów, którzy zdecydowali się na posiłek właśnie w tym miejscu. Stolik zarezerwujesz tu nie tylko telefonicznie, ale również za pomocą strony internetowe, gdzie znajdziesz również zakładkę na zostawienie kilku słów dla pracowników restauracji w ramach oceny ich pracy.

Gdynia

Malika

Oryginalny wystrój, przytulne wnętrze oraz wyjątkowa osobowość właścicielki, zapewniły popularność temu lokalowi. Gdyńska restauracja Malika jest prowadzona przez panią Malikę, która wychowała się w Algierii. To tłumaczy dobór przypraw, czasem dość niespotykany jak na polską kuchnię przystało. Jednak warto zaznaczyć, że każde z dań rzeczywiście jest dopracowane. Autorska kuchnia to zdecydowanie coś, czego warto spróbować, by odetchnąć od typowo nadmorskich dań.

Fedde Bistro

Chociaż to ranking najlepszych restauracji w Gdyni, uznaliśmy, że nie może w nim zabraknąć miejsca dla tego bistro. Elegancka, a jednocześnie prosta w wystroju i przytulna sala, zielone rośliny i smakowite dania, zasługują na uwagę przybywających do miasta. Nienachalna elegancja panująca we wnętrzach jest taka jak kuchnia – dla każdego, bez skrępowania oraz nadmiernego patosu. Bistro zostało podzielone na dwie sale, z czego jedna ma bardziej restauracyjny charakter. Co ciekawe, masz możliwość podglądać co dzieje się w kuchni, co dodatkowo umila czas oczekiwania na potrawy.

Tłusta Kaczka

Dla spragnionych dań kuchni polskiej idealnym miejscem na zjedzenie smacznego obiadu będzie gdyńska Tłusta Kaczka. Restauracja ma typowo swojski wystrój, przypominające chaty z dawnych lat. Do tego pyszne, staropolskie dania i wypiekany w piecu chleb – to wszystko sprawia, że poczujesz się jak w domu. Modyfikowanie dawnych przepisów wychodzi kucharzom zaskakująco dobrze. Dziczyzna z kaszubskich lasów smakuje tutaj wyjątkowo wybornie.