Podczas podróży dobrze zatrzymać się w miejscu, gdzie możemy smacznie zjeść. Warto wiedzieć, gdzie się udać, by skosztować lokalnych specjałów lub czegoś zupełnie nowego. Nasz ranking najlepszych restauracji w Gdańsku z pewnością pomoże Ci znaleźć ulubiony lokal, do którego będziesz chętnie wracał.

Gdańsk

Panorama

Jedną z najbardziej godnych polecenia lokali w mieście jest restauracja Panorama. Gdańsk szczyci się tym pięknym miejscem, które przyciąga nie tylko osoby chcące zjeść, ale również te, które lubią w trakcie spożywania posiłku podziwiać piękne widoki. Dodatkową zaletą są ceny dań w menu oraz sposób ich podania. Dodatkowo lokal posiada 3 sale bankietowe, w których organizowane są imprezy rodzinne, biznesowe i firmowe. Co ciekawe- restauracja brała udział w „Kuchennych rewolucjach”.

Winne grono

Dla miłośników wina z pewnością bardzo udana będzie wizyta w restauracji połączonej z winiarnią, czyli Winnym Gronie. Nie tylko można skosztować tam różnych rodzajów tego trunku, ale również skosztować dań, które go zawierają. Menu zawiera potrawy kuchni polskiej i francuskiej, ale jak mówią sami właściciele „bez żab i ślimaków”. Więc z wizyty w tym miejscu będą zadowolone również osoby, ceniące sobie klasykę – w kuchni, jak również w wystroju. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi – w kąciku Sali, maluchy mogą pobawić się w swoim gronie.

Gdańsk

Zafishowani

Jeśli cenisz sobie innowacyjne podejście do kuchni polskiej, a poza tym bardzo lubisz dania z ryb, koniecznie zajrzyj do restauracji w Gdańsku – Zafishowani. To miejsce w centrum Gdańska, które przyciąga turystów nie tylko ze względu na swoją lokalizację, ale również widoki na kanał Motławy, którym nie oprą się również osoby mieszkające nieopodal. Pięknie podane potrawy, jasne, przestronne wnętrza oraz sympatyczna obsługa – aż chce się tu wracać!

Ritz

Ritz to restauracja prowadzona przez zwyciężczynię pierwszej polskiej edycji programu Master Chef, Basię Ritz. Minimalizm i niezwykła elegancja wystroju, a także dania, których prawdopodobnie skosztujesz w takiej wersji tylko tutaj, sprawiają, że miejsce z pewnością jest warte odwiedzin restauracja. Gdańsk może szczycić się tym miejscem. Jeśli uda Ci się spotkać właścicielkę, z pewnością będziesz zachwycony jej osobowością i pozytywny nastawieniem do życia. To prawdziwa pasjonatka kuchni. Warto dodać, że oprócz rozbudowanego menu, można tam znaleźć również bogatą kartę win.

Familia Bistro

Dla miłośników kuchni wileńskiej obowiązkowym punktem będzie restauracja Familia Bistro. Menu zostało dostosowane również do najmłodszej grupy smakoszy, co szczególnie cenią sobie przybywające tu całe rodziny.  Co ciekawe, w restauracji można również nabyć takie produkty jak sery czy chleby przygotowane według wschodnioeuropejskiej receptury. Można oczywiście samemu ocenić ich walory smakowe przed zakupem. Dobra lokalizacja w centrum miasta oraz miła obsługa powodują, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w mieście.