Zastanawiasz się, gdzie możesz dobrze zjeść, przebywając w Bydgoszczy? Nasz subiektywny ranking powinien być pomocny w wyborze odpowiedniego miejsca. Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking 5 najlepszych restauracji. Bydgoszcz to piękne miasto i okazuje się, że można tu całkiem smacznie zjeść!

Bydgoszcz

Restauracja Sowa

Na ulicy Mostowej znajduje się restauracja Sowa. Bydgoszcz jak się okazuje, oferuje swoim turystom nie tylko piękne zabytki, połączone z uroczym klimatem małego miasteczka, ale również wiele miejsc, gdzie można zjeść smaczny deser. W tej restauracji wypijesz najsmaczniejszą kawę w mieście, a także zjesz pięknie podane ciastka i lody. Przyjazny, a zarazem elegancki klimat tego miejsca sprawia, że jest ono chętnie odwiedzane przez całe rodziny.

Restauracja Luizjana

Luizjana to restauracja w śródmieściu Bydgoszczy Dla osób, które mają szczególną słabość do staroci i klimatu retro, idealnym miejscem na spędzanie czasu ze znajomymi i rodziną, będzie restauracja Luizjana. Stoły do złudzenia przypominające te, które gościły maszyny do szycia Singer, masywne, drewniane meble oraz wyjątkowo przyjemna, ciepła kolorystyka wnętrz sprawiają, że wchodząc, przeniesiesz się jakby do innego świata. W karcie dań znajdziesz proste, jak również nieco bardziej wyszukane potrawy, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Bydgoszcz

Ogniem i mieczem

Wybierając restaurację w śródmieściu Bydgoszczy, możesz wybierać pomiędzy wieloma lokalami, których klimat jest skrajnie różny – dla każdego coś miłego. Również miłośnicy Trylogii Sienkiewicza znajdą tu coś dla siebie. Restauracja Ogniem i Mieczem wystrojem do złudzenia przypomina karczmę. Serwowane dania wyglądają wyjątkowo smakowicie, ze względu na tradycyjny, a zarazem elegancki sposób podania. Lokal dysponuje osobnym menu dla dzieci. Nieco starsi skosztują wędzonych serów, dań z dziczyzną oraz smacznych zup i tradycyjnych potraw, takich jak pierogi ruskie lub z kapustą i grzybami.

Czosnek i Oliwa

Dość surowy klimat, przypominający wnętrze fabryki, plus smaczne wina i znakomita kuchnia, to recepta na sukces Czosnku i Oliwy – lokalu mieszczącego się na Grudziądzkiej 33. Sala główna utrzymana w industrialnym stylu to idealne miejsce do biznesowych spotkań. Kolejną część tego wyjątkowego miejsca stanowi nieco bardziej przytulne bistro. Wyroby własnej produkcji, a także kuchnia określana mianem metropolitalnej, wciąż zyskują sobie kolejnych sympatyków.

Pizza i Gitara

Lokal leżący nieco na uboczu, oddalony od gwarnego centrum, ma do zaoferowania pizzę z pieca opalanego drewnem. To restauracja w Bydgoszczy, która ma swój klimat, przypominające włoską knajpkę. Uprzejma obsługa oraz krótki czas oczekiwań na dania to coś w sam raz dla spacerujących starym miastem, którzy zapragną spróbować tych najpopularniejszych włoskich specjałów. Co ciekawe, skosztujesz tu również słodko – słonych deserów. Restaurację znajdziesz w dwóch lokalizacjach – na ulicy Łęczyńskiej i Starym Porcie.