Jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wakacje są plaże. W najcieplejsze dni będzie na nich najtłoczniej, chociaż turyści coraz częściej wybierają plaże, które zachwycają swoim wyglądem niezależnie od pory roku. W końcu na mapie znajdziemy kraje, w których lato trwa cały rok. To artykuł dla każdego, kto zastanawia się, gdzie leżą najpiękniejsze plaże świata. Ranking będzie pomocny również dla tych, którzy chcą znać top 5 wyjątkowo malowniczych terenów, gdzie woda i piasek tworzą wyjątkowo udane połączenie.

piękna plaża

Bawaro (Karaiby)

Plaża Bawaro leżąca na Dominikanie to połączenie białego piasku i oceanu, który jest tutaj cieplejszy niż powietrze. Co ciekawe, jego temperatura latem dochodzi nawet do 32 stopni C. Warto dodać do tego piękne, egzotyczne palmy i niesamowite miejsca na plenery fotograficzne gotowe. To bardzo chętnie wybierane miejsce na nietuzinkowe sesje ślubne oraz modowe.

piękna plaża

Playa Ancon (Kuba)

Ranking najpiękniejszych plaż świata nie byłby kompletny bez Playa Ancon. Miejsce położone na południu Kuby jest oddalone od znacznie bardziej popularnego Trynidadu o ok. 12 kilometrów. Kraj nie należy do najczystszych miejsc na Ziemi, jednak piasek na plaży jest tu wyjątkowo jasny, co zachwyca turystów. Warto dodać, że miejsce jest dostępne dla wszystkich bez wyjątku, niezależnie od hotelu, w którym się zatrzymali.

Sarasota (Floryda)

Podróżujący poszukujący najpiękniejszych plaż świata, powinni wybrać się do Ameryki, by zobaczyć tę szeroką na ok. pół kilometra plażę. Piasek wyróżnia się tam swoją fakturą, która raczej przypomina drobny pyłek. Miejsce jest przyjazne dla absolutnie wszystkich odwiedzających, ponieważ na skraju plaży znajdują się specjalne wózki inwalidzkie, których koła nie grzęzną w piachu. Niesamowite widoki zapierają dech w piersiach niezależnie od pory roku, w której odwiedzamy to miejsce. Turyści mile wspominają również tamtejszy rytuał pożegnania słońca oraz pokazy gry na bębnach.

Balos (Grecja)

Wybierając się do Grecji, nie możesz ominąć tego miejsca! Plaża Balos leży w północno-zachodniej części Krety. Niech nie zniechęci Cię nieco trudniejszy, górzysty teren. Kiedy dotrzesz na miejsce, przekonasz się, że warto było tu przyjechać – widoki są zniewalajace. Plaża jest oblegana od godzin południowych, toteż warto się tu udać rano, jeśli chcesz choć chwilę pospacerować we względnej samotności lub zrobić kilka zdjęć. Kiedy będziesz na miejscu, przekonasz się, że warto było wziąć ze sobą dobrej jakości aparat, który choć trochę odda urok tego miejsca.

piękna plaża

Dumaluan Beach (Filipiny)

Plaża Dumaluan Beach leży na maleńkiej wyspie Pangalo. W jej pobliżu znajdują się najlepsze hotele, jakie znajdziesz na tym zakątku. Położona nad morzem Mindanano plaża, zachwyca nie tylko delikatnym piaskiem, ale również przybrzeżną rafą. To miejsce bardzo chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi, ze względu na ilość atrakcji w pobliżu oraz wspaniałe widoki.