Europa ma wiele pięknych zakątków, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy. Przygotowaliśmy dla Ciebie nasz subiektywny ranking najpiękniejszych miejsc na naszym kontynencie, które zachwycają każdego, kto zdecyduje się je odwiedzić.

piękne miejsce w europie

Islandia

W rankingu najpiękniejszych miejsc w Europie, nie mogło zabraknąć tej niezwykłej, spowitej mgłą wyspy. To miejsce dla wielbicieli niezwykłych zjawisk, związanych z wulkanami. Riolit zdobiący szczyty gór Landmannalaugar czyni krajobraz wyjątkowo barwnym. Wschód kraju zdobią bazaltowe zbocza. To jedno z najlepszych miejsc dla osób, które uciekają przed zgiełkiem miasta i tłumami turystów.

Mazury

Biorąc pod uwagę 5 najpiękniejszych miejsc na naszym kontynencie, nie mogliśmy pominąć naszych rodzimych zielonych płuc, czyli Mazur. Mikołajki od lat zachwycają turystów przybywających tu z zagranicy, którzy są stęsknieni pięknych widoków, okraszonych cudownymi wschodami i zachodami słońca. To miejsce jest wyjątkowo piękne zarówno latem, jak również jesienią i wiosną. To również wspaniałe miejsce do uprawiania sportów motorowerowych, jeździectwa, a także pieszych i rowerowych wycieczek.

Sycylia

Jeśli poszukujesz miejsca, gdzie doświadczysz znacznie większego nasłonecznienia niż u nas w kraju, Sycylia będzie idealnym miejscem na wycieczkę. Ponad 3000 godzin słońca w roku to zdecydowanie więcej, niż oferują nam nasze rodzime tereny. Poza tym ilość zabytków i przepiękne krajobrazy przekonają każdego, kto chce z wakacji przywieźć nie tylko wspaniałą opaleniznę, ale również piękne zdjęcia. Warto również wspomnieć o wyśmienitej kawie, z której słyną tamte tereny.

piękne miejsce w europie

Szczyrbskie Jezioro (Słowacja)

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie jest Szczyrbskie Jezioro, położone stosunkowo niedaleko naszego kraju, bo na Słowacji, a konkretnie po słowackiej stronie Tatr. Jezioro znajduje się na wysokości ok. 1340 m n.p.m. Nad jego brzegiem znajdziesz mnóstwo pensjonatów i hoteli, w których będziesz mógł podziwiać z okna wspaniały, górski krajobraz. Warte uwagi jest również wspaniałe, górskie powietrze, będące wspaniałą alternatywą dla osób

zmęczonych smogiem, a także tych, którzy są zmęczeni hałaśliwymi kurortami.

Rotterdam

Holenderski port zachwyca od lat wspaniałymi widokami. Jego historia sięga XIV wieku. Architektura z betonu i szkła to efekt odbudowy centrum miasta, które podczas II wojny światowej zostało zrównane z ziemią.  Ciekawostką jest, że ponad połowa miasta położona jest poniżej poziomu morza. Specyficzny klimat, morskie krajobrazy oraz nowoczesność tego nietuzinkowego miejsca, decydują o jego popularności wśród tłumnie przybywających w to miejsce turystów.