W tym mieście nawet Smok Wawelski rzucił gary i postanowił zostać fit! To właśnie dlatego w Krakowie znajduje się tak wiele firm cateringowych, a wciąż powstają kolejne. Coraz trudniej jest znaleźć idealną ofertę, która nas nie zrujnuje, jednocześnie dostarczając zróżnicowanych, smacznych i aromatycznych dań.

Ranking cateringów w Krakowie

Najlepsza dieta pudełkowa? Kraków zna odpowiedź!

Catering vege, dla aktywnych, dla odchudzających się, dieta pudełkowa dla uczulonych na mleko lub gluten, a może po prostu catering dietetyczny. Kraków zalała fala firm cateringowych, dlatego rzucamy koło ratunkowe w postaci poniższego rankingu – dla wszystkich zagubionych w morzu ofert.

  1. Zwycięzcą naszego małego rankingu bezapelacyjnie jest firma Maczfit, która dostarcza dietę pudełkową na terenie całego kraju, jednak w Krakowie próżno szukać dań równie smacznych, sycących, aromatycznych i dobrze doprawionych! Jednocześnie warto podkreślić, że jest to jeden z najtańszych cateringów w mieście Smoka Wawelskiego. Dania opatrzone są w etykiety z informacjami o makroskładnikach a stroną internetową, przez którą dokonujemy zamówienia, jest bardzo przejrzysta, intuicyjna i prosta w obsłudze. Choć te dwie zalety powinny być standardem w cateringowym świecie, to wciąż należą do rzadkości, dlatego naszym faworytem jest Maczfit!
  2. Na drugim miejscu znajduje się Pomelo food company, które dostarcza posiłki do Krakowa, Warszawy i Wrocławia. To jedna z najsmaczniejszych diet pudełkowych, a na etykietach znajdziemy informacje o składnikach odżywczych. Niestety, strona internetowa nie jest tak przejrzysta i łatwa w obsłudze jak Machfit, a cena za tygodniową dietę jest o kilka złotych wyższa. Jednak to wciąż wyjątkowo apetyczny catering dietetyczny. Kraków, czas na smaczną dietę!
  3. Ostatnie miejsce na podium zajęła firma Body Chief, która także dostarcza swoje dania na terenie całej Polski. Ceny są równie przystępne jak w Machfit, niestety smak większość dań jest raczej rozczarowujący – potrawy są nudne, niedoprawione, czasem mdłe. Na opakowaniach nie znajdziemy informacji o makroskładnikach, co jest wyjątkowo dużym problemem dla diabetyków. Wielką zaletą jest za to strona internetowa, która pozwala na szybką płatność i zamówienie menu na cały tydzień.
  4. Na czwartym miejscu znalazła się firma Dietific. To prawdopodobnie najbardziej urozmaicona i egzotyczna dieta pudełkowa! Kraków pełen ananasów, papai i mango? Dlaczego nie! Dietific jest jednak droższy niż Machfit i Body Chief, a strona internetowa nie jest czytelna.
  5. Healthy Case zajmuje piąte miejsce ze względu na wyższe ceny niż w Body Chief i Machfit oraz brak możliwości zamówienia posiłków na niedzielę. Wszystkie pozostałe opisane w rankingu cateringi oferują dostawy przez 5 lub 7 dni w tygodniu – zależnie od potrzeb klienta. Mało informacji na stronie internatowej oraz niezadowalający smak większości dań sprawia, że Healthy Case zajmuje ostatnie miejsce w naszym rankingu.