Wrocław to jedno z miejsc w naszym kraju, które zachwyca każdego, kto do nich trafi. Niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, czy w czyimś towarzystwie, z pewnością znajdziesz tam atrakcje, które przypadną Ci do gustu i sprawią, że chętnie tam wrócisz. Przedstawiamy nasz subiektywny ranking najpiękniejszych miejsc we Wrocławiu, które warto zwiedzić.

Ostrów Tumski

Jedna z najstarszych części Wrocławia, Ostrów Tumski, wciąż zachwyca turystów swoim klimatem tajemniczości. Aura tego miejsca przykuwa uwagę miłośników historii. Ostrów Tumski to obowiązkowy punkt dla chcących poznać Wrocław. Co zwiedzić, by raz na zawsze zakochać się w tym miejscu? Z pewnością warta uwagi jest okazała archikatedra św. Jana Chrzciciela. Nie bez powodu nazywa się ją matką śląskich kościołów. Jest to pierwsza wykonana w gotyckim stylu świątynia w Polsce. Kunsztowne zdobienia zachwycają zainteresowanych architekturą odwiedzających. Wjeżdżając na wieżę katedralną, można podziwiać wspaniałą panoramę Wrocławia. Kolejnym kościołem wartym zobaczenia w Ostrowie Tumskim, jest kościół św. Idziego. To najstarszy budynek sakralny w mieście. Z kolei w muzeum archidiecezjalnym, znajdziesz Księgę Henrykowską, w której zostało zapisane pierwsze zdanie po polsku. Jeśli interesuje Cię architektura sakralna, a przy tym lubisz piesze wycieczki – odwiedź to miejsce. Chociaż Ostrów Tumski nie jest już wyspą, prowadzą na niego mosty z kłódkami zaczepianymi przez zakochanych.

wrocław serce

Krasnale

Jednym z symboli miasta są krasnale, których poszukuje każdy, kto przejeżdża przez Wrocław. Co warto zwiedzić, by zachwycić zarówno młodszych, jak i nieco starszych podróżujących? Przespacerować się szlakiem wrocławskich krasnali. Co ciekawe, mają własną stronę internetową, dzięki której szczegółowo opracujesz plan wycieczki. Rzeźby sympatycznych stworków mogą zmieniać lokalizację. Poza tym, żeby podziwiać postaci stworzone przez ruch Pomarańczowa Alternatywa, nie trzeba się zbytnio natrudzić. Murale i graffiti z motywem krasnali można znaleźć niemal na każdej ulicy.

Muzeum Pana Tadeusza

Cały wrocławski rynek zasługuje na laury, choćby za swoją niepowtarzalną architekturę i piękne widoki, którymi od lat czaruje turystów. Jest jednak miejsce, które zasługuje na szczególną uwagę. Mowa o muzeum Pana Tadeusza, które znajduje się w Kamienicy Pod Złotym Słońcem. W muzeum znajdziemy pamiątki, portrety rodzinne oraz rękopisy dzieł Adama Mickiewicza. Dla poszukiwaczy ciekawostek na temat Epopei Narodowej to punkt obowiązkowy na mapie Wrocławia, do którego warto wracać, by odkrywać kolejne interesujące szczegóły i eksponaty dotyczące twórczości Mickiewicza.

wrocław

Mostek Czarownic

Wrocław jest nazywany nie tylko miastem krasnali, ale również miastem mostów. Najwyżej położony jest Most czarownic, zwany również mostkiem pokutnic. Nie jest to jednak most w sensie architektonicznym – to raczej kładka na wysokości 45 metrów, pomiędzy wieżami katedry św. Magdaleny. Z kładki możemy podziwiać panoramę miasta. Warto również znać legendy związane z tym miejscem – jedna z nich mówi o pojawiających się po zmroku postaciach kobiet, które zamiast zakładać rodziny, wolały prowadzić hulaszczy tryb życia.