W Bieszczady wyjeżdżają zarówno ci, którzy tęsknią za górami, jak również osoby, które chcą spędzić czas w pięknym miejscu, z dala od zatłoczonych miast i kurortów. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, gdzie jechać w Bieszczady, by maksymalnie skorzystać z uroków tego nietuzinkowego miejsca.

Bieszczady

Cisna

Jeśli poszukujesz miejsca, w którym wypoczniesz z całą rodziną, a jednocześnie zaznasz ciszy i spokoju, o które trudno w zatłoczonych turystami miejscowościach, Cisna jest idealną alternatywą na spędzenie urlopu z rodziną. Znajdziesz tam zielone lasy, a także wygodne wejścia na szlaki. Jest to więc zdecydowanie dobra opcja dla miłośników górskich wędrówek. Poza tym warto rozważyć pobyt w miejscowości również ze względu na jej bogatą historię, która ma niewiele wspólnego z obecnym funkcjonowaniem tego zielonego zakątka. To zdaniem turystów jedno z najpiękniejszych miejsc i godne polecenia dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie pojechać w Bieszczady. Warto również wspomnieć o malowniczych straganach na rynku głównym, gdzie nie tylko nabędziesz urocze pamiątki, ale również lokalne przysmaki – wypieki, sery i wiele innych.

Wetlina

Miejscem utrzymanym w podobnym klimacie jak Cisna, jest Wetlina. Jeśli zastanawiasz się, gdzie w Bieszczadach znaleźć typowo górskie widoki, jak również piękne tereny spacerowe, zastanów się nad wycieczką do tego pięknego miejsca. To stamtąd pochodzą widoki na pocztówkach i magnesach, które ukazują to, co najpiękniejsze w tym wciąż nie do końca odkrytym zakątku naszego kraju.  Latem jest tam szczególnie pięknie, toteż nastaw się na dość mocno zatłoczone uliczki. Jednak jeśli szczególnie Ci to przeszkadza, możesz poszukać noclegu w okolicznych miejscowościach, by w ciągu dnia móc udać się na pieszą wędrówkę w góry. Wetlina to również idealne miejsce dla fotografów, którzy poszukują pięknych widoków i ciekawych ujęć.

Bieszczady

Solina

Chcąc skupić się na spacerach i pięknych zielonych terenach, niekoniecznie chcąc zwiedzać górskie szczyty, warto zatrzymać się w miejscowości Solina, położonej z dala od zdecydowanie bardziej „dzikiej” części Bieszczad. Nie znajdziesz tam cichych, spokojnych miejsc. To typowo turystyczny kurort, niepozbawiony jednocześnie uroku miejsca, gdzie widoki zapierają dech w piersiach. Dla osób lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu, właściciele kurortów uruchamiają wciąż nowe miejsca, w których można uprawiać sport. Rodziny z małymi dziećmi miło spędzą czas w wesołym miasteczku, a na obiad udadzą się do jednej z wielu restauracji. Turyści porównują solińskie widoki do tych, które można zobaczyć w Norwegii i Szwajcarii w pobliżu tamtejszych jezior.

Lutowiska

Jeśli lubisz zwiedzać mało zatłoczone miejscowości, których historia tworzy wyjątkowy klimat, koniecznie odwiedź Lutowiska. To położona przy samej granicy z Ukrainą wioska, którą cechuje znacznie mniejsza rozpoznawalność niż każde wcześniej wymienione miejsce. Dla zainteresowanych ponurą historią tamtych terenów interesująca będzie wycieczka do żydowskiego kirkutu, ruin spalonej synagogi, czy stary cmentarz.

To tylko kilka miejsc, które warto odwiedzić w tej niezwykłej części naszego kraju. Samo przemieszczanie się pomiędzy miasteczkami może być interesującą przygodą, połączoną z eksplorowaniem tych szalenie interesujących terenów.